Dla wielu osób zwykłe białe rolety są reliktem dawnych czasów i wydają się nudne i monotonne. Często widzimy takie standardowe rolety w biurach lub w domu. Jednak współcześni projektanci co rusz wymyślają nowe – nowocześniejsze modele rolet.

Nowoczesne rolety

Rolety to praktyczny i funkcjonalny projekt, który rozwiązuje kilka problemów: estetyka, stylistyka, regulacja stopnia wnikania światła do pomieszczenia, ochrona przed wzrokiem ciekawskich, prywatność. Zakres rolet jest bardzo szeroki. Nowoczesne rolety do okien prezentowane są na rynku w szerokim asortymencie różnych modeli, typów, kolorów. Każdy z modeli ma swoje własne cechy konstrukcyjne, zalety i ma zastosowanie do określonego obszaru zastosowania. Najbardziej powszechnym i powszechnym typem rolet jest pozioma. Ich konstrukcja składa się z poziomych lameli, których położenie można regulować w niektórych modelach. Żaluzje te mają doskonałe parametry techniczne i skutecznie zaciemniają pomieszczenie. Strukturalnie każdy element można zamontować na skrzydle okna, wewnątrz szyby zespolonej lub na dowolnej innej powierzchni pionowej. Żaluzje poziome są uważane za wszechstronne konstrukcje, bezpretensjonalne w działaniu, łatwe w obsłudze i konserwacji. Innym popularnym typem są żaluzje pionowe. Ich lamele są ustawione prostopadle do podłogi. Taka konstrukcja nadaje się również do każdego pomieszczenia, a światło wpadające przez otwory pionowych listewek jest równomiernie rozpraszane po całym pomieszczeniu. Dzięki wygodnemu mechanizmowi sterowania lamele można obracać, mocując pod różnymi kątami. Rolety otwiera się, przesuwając listwy w jednej lub w różnych kierunkach od środka, z jednej do przeciwnej części okna. Dowiedz się więcej o nowoczesnych roletach do okien.

Rolety „Noc i dzień”

System ten jest stosunkowo nowym rodzajem rolet i jest podobny funkcjonalnie do żaluzji poziomych. System składa się z 2 warstw tkaniny z naprzemiennymi poziomymi paskami o przezroczystej i nieprzeźroczystej fakturze. System łańcuszkowy i okrągły trzonek przesuwają 2 warstwy tkaniny w taki sposób, że paski przechodzą jedna na drugą, blokując w ten sposób wymaganą ilość światła. Istnieją modele rolet podwójnych do montażu na otworze okiennym, ale takie modele można kupić tylko w wyspecjalizowanych sklepach lub na indywidualne zamówienie.

matka z dzieckiem

Tiul i nowoczesne rolety

Z myślą o miłośnikach tiulu projektanci stworzyli innowacyjną technologię łączenia go z roletami pionowymi. Ta metoda ochrony przed słońcem jest dość oryginalna, zwłaszcza że tiul ma inną gamę kolorystyczną, niekoniecznie białą. Możesz też zmienić nudne wnętrze za pomocą rolet linowych (nazywamy je roletami gwintowanymi), które wyglądają wytwornie i ekstrawagancko. Żaluzje sznurkowe są pionowe i składają się z monochromatycznych lub wielokolorowych wiszących nici.

Nowoczesne rolety fotograficzne

Druk zdjęć to wyjątkowy sposób na odnalezienie smaku i indywidualności w każdym wnętrzu. Każdy rysunek jest nakładany przez profesjonalistów. Rysunek ma około tysiąca różnych opcji, które możesz wybrać z dostarczonego katalogu. Wysokiej jakości wydruki zdjęć można dostosować zatem do aranżacji pomieszczeń. To wspaniałe rozwiązanie projektowe daje możliwość podziwiania widoku pięknego nocnego miasta lub bungalowu na morskiej plaży. Wszystko to można stworzyć dzięki innowacyjnemu sposobowi drukowania zdjęć.