Baterie łazienkowe dzielone są na kilka grup. Inne nadają się do wanny, inne do kabiny prysznicowej, a jeszcze inne – do umywalki. I choć wiele kryteriów związanych z ich wyborem nie różni się zasadniczo, nie każdą wybiera się w oparciu o te same zasady. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto więc poznać rodzaje baterii łazienkowych i dowiedzieć się więcej na temat każdego z nich.

Baterie umywalkowe i ich specyfika

Jeśli poszukujemy baterii stworzonej z myślą o umywalce w łazience, jedną z najważniejszych decyzji jest ta, która odnosi się do liczby uchwytów. Baterie umywalkowe dzielimy na jedno- oraz dwuuchwytowe, choć popularność drugiej z wymienionych grup systematycznie maleje. Korzystanie z dwóch pokręteł nie jest wygodne, baterie jednouchwytowe są też powszechnie uważane za te, które pozwalają na oszczędzanie większej ilości wody. Zwraca się też uwagę na to, że mają ciekawszy design, a ten nie jest wcale kryterium, którego znaczenie można pomijać dokonując wyboru.

piękna umywalka

Szukając idealnej baterii umywalkowej dobrze jest też zastanowić się nad tym, jaki sposób jej montażu będzie w naszym wypadku tym, który okaże się najbardziej korzystny. Obecnie największą popularnością cieszą się modele stojące, nazywane też sztorcowymi. Ich popularność wynika przede wszystkim z ich walorów estetycznych. Nie brakuje jednak osób doceniających to, że montaż w blacie lub w fabrycznie przygotowanym otworze w umywalce minimalizuje konieczność ingerowania w strukturę ścian. Nie oznacza to, oczywiście, że w sprzedaży nie są już dostępne baterie naścienne. To wymagają co prawda wyprowadzenia końcówek rur w konkretnym miejscu jeszcze przed ułożeniem glazury, prezentują się jednak naprawdę stylowo. Doceniają je zwłaszcza te osoby, którym marzy się łazienka w stylu retro.

Baterie wannowe i prysznicowe i ich cechy

Także w przypadku baterii wannowych kluczowe znaczenie wydają się mieć te kwestie, które są związane ze sposobem ich montowania. Największą popularnością cieszą się dziś modele, które instaluje się na rancie wanny. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku baterii umywalkowych, bez trudu znajdziemy jednak i takie, które osadza się w ścianie. Zdecydowana większość baterii posiada tak zwaną rączkę natryskową. Zwykle nie poświęca się jej zbyt dużej uwagi, tymczasem brak troski o ten element sprawia, że wiele osób decyduje się na modele pozbawione węża odpowiedniej długości. Sam wąż także jest rozwiązaniem, które jest dostępne w kilku wersjach. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele automatycznie zwijane. Ich nowoczesny wygląd zachwyca, należy jednak liczyć się z tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniem dość awaryjnym.

ciemny prysznic

Znakiem rozpoznawczym baterii prysznicowych jest przede wszystkim słuchawka. Ta przeważnie jest umieszczana na drążku, a jej wysokość może być dowolnie regulowana przez użytkowników. Najbardziej nowoczesne, a przy tym najdroższe rozwiązania to te, które wyposażono w deszczownice. Pozwalają one na cieszenie się wyjątkowymi doznaniami. Strumień wody, jaki zapewnia deszczownica, jest często porównywany z doznaniem, na jakie można liczyć odwiedzając salon SPA. Nowoczesne baterie prysznicowe z https://armadesi.pl/11-baterie-prysznicowe coraz częściej są też wyposażone w specjalne rozwiązanie znane jako termostat. Ten cieszy się dużą popularnością zwłaszcza tam, gdzie z kabiny prysznicowej korzystają dzieci i seniorzy. Termostat umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury wody. Minimalizuje więc ryzyko poparzenia się podczas kąpieli. Jeszcze innym rozwiązaniem wartym zainteresowania jest bateria z mechanicznym ogranicznikiem. Ta pozwala na określenie temperatury maksymalnej, której zwyczajnie nie da się przekroczyć.