Dziecko, które wkracza w wiek dorosły często chce coś zmienić w swoim otoczeniu. Zaczyna właśnie od pokoju, chcąc pozbyć się dziecinnych przedmiotów. Najważniejszym elementem wystroju pokoju nastolatka jest biurko komputerowe przy którym będzie odrabiać lekcje, a także w wolnych chwilach grać w gry.

Decydując się na kupno biurka trzeba oczywiście brać pod uwagę zdanie dziecka, ale nie do końca ulegać wszystkim jego namowom. Sam styl mebla powinien podobać się nastolatkowi, jednakże my jako dorośli powinniśmy zwrócić także uwagę na kilka innych aspektów, ponieważ dziecko niekoniecznie o tym pomyśli. Dorośli ludzie inaczej podchodzą do różnych kwestii, aniżeli dojrzewający młodzieniec, dla którego jedynie ważny jest wygląd. My jako doświadczeni wiemy, że nie sam wygląd przedmiotu jest ważny, ale także solidne i ergonomiczne wykonanie. Istotne jest to, by mebel był dobrej jakości, odporny na uszkodzenia. Odpowiednia wysokość i jego ogólna budowa powinna sprzyjać utrzymaniu właściwej postawy siedzącego przy nim młodego człowieka.

przy biurkuDobór rozmiaru biurka powinien być dostosowany pod wzrost użytkownika. Siedząc przy źle dopasowanym meblu kręgosłup narażony jest na utrwalenie nieprawidłowego wzorca postawy, a w konsekwencji bólów kręgosłupa czy drętwienia nóg. Długotrwałe przesiadywanie przy za niskim biurku można doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa, które jest trudne, a nawet często niemożliwe do skorygowania. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie potrafią obyć się bez komputera, spędzają wiele czasu przed nim. Komputer jest przydatnym przedmiotem, ponieważ pomaga w nauce, przez niego można kontaktować się ze znajomymi, a także może służyć do zabawy. Ważne jest to, by blat biurka był szeroki, żeby stojący na nim laptop czy komputer stacjonarny nie zajmował całej powierzchni tylko, aby dziecko na pozostałej wolnej części mogło pisać, czytać i odrabiać lekcje domowe. Warto rozważyć zakup biurka z wbudowanymi półkami , które mogą służyć do przechowywania płyt z muzyką, grami bądź książek i zeszytów.

Jeśli dysponujemy małą powierzchnią pokoju to może warto rozważyć zakup biurka narożnego, umieszczając go w jednym z kątów pokoju nie będzie zajmowało tyle miejsca, co zwykłe biurko. Styl do jakiego będzie nawiązywać biurko to powinien być wybór tylko dziecka. Jeżeli podoba mu się eleganckie biurko komputerowe stylem pasujące do biura to nic, pozwólmy mu na taki wybór. Jeżeli dorastającej dziewczynie nadal podoba się różowy kolor i w takim odcieniu chce mebel to także na to pozwólmy. Jednemu nastolatkowi będą podobać się jasne kolory, a innemu ciemne, kolor to kwestia gustu, więc nie ma sensu na siłę namawiać na zmianę zdania, niech wybiorą sobie takie jakie chcą.

Nastolatek przy swoim biurku spędzać będzie sporo czasu, a więc musi dobrze się przy nim czuć, dlatego pozwólmy mu dokonać własnego wyboru. My jako rodzice zadbajmy tylko o to, by biurko było stabilne i solidnie wykonane, by nie rozpadło się zaledwie po kilku miesiącach użytkowania, a także, by było odpowiednich rozmiarów pozwalając na zachowanie odpowiedniej postawy. Najlepszej jakości biurka komputerowe kupimy tutaj. Dobrze jest wiedzieć, że kupując przez Internet zapłacimy mniej, ale coś za coś, takie biurko będzie trzeba samodzielnie złożyć, ale gdy usiądziemy do pracy wraz z dzieckiem może to być doskonała zabawa, która dodatkowo scementuje więzy rodzinne i poprawi relacje.